e-czynsz  |  e-UNIQA  | Szczecin, ul. Rydla 71a
tel.  91  46 43 502

Panorama 7

Aktywnie na Majowym
Kiedy pierwsze takie urządzenia pojawiały się w Szczecinie, można było usłyszeć opinie typu “kto będzie z tego korzystać?”, albo, że zaraz zniszczą to wandale. Jak się jednak okazuje, żaden z tych poglądów się nie ziścił. I całe szczęście! Mowa o tzw. siłowniach pod chmurką, których na naszych osiedlach nie brakuje. Na wielu naszych spółdzielczych podwórkach można zastać różnorakie narzędzia do ćwiczeń, a na nich wielu ludzi dbających o swoją sprawność fizyczną i kondycję.

Tak jest m.in. na osiedlu Majowym, na podwórku pomiędzy ulicami Marii Dąbrowskiej i Maciejowickiej. Tutaj, niezależnie od pory roku, zawsze znajdą się chętni. Latem, nawet pod koniec wakacji, frekwencja na placu jest bardzo duża.
– Mieszkam na ul. Maciejowickiej i przychodzę tu poćwiczyć kilka razy w tygodniu. Jestem już na emeryturze, mam sporo wolnego czasu, a nie chcę siedzieć bezczynnie w domu. Czasami, jak dziś, towarzyszy mi wnuk. Takie miejsca są bardzo potrzebne. Nie mogę się doczekać otwarcia Parku Majowe, tam też ma być strefa dla seniora – mówi Joanna Michalczewska z osiedla Majowego.
Dla pani Joanny i innych mieszkańców Prawobrzeża mamy dobrą wiadomość, że na terenie wspomnianej inwestycji poradzono już sobie z kwestią wody deszczowej, park przeszedł tzw. mały odbiór techniczny, a w połowie września powinien zostać oddany do użytku. Tymczasem do dyspozycji naszych mieszkańców pozostają liczne siłownie. Warto dodać, że są one odporne zarówno na warunki atmosferyczne, jak i ewentualne akty wandalizmu, dlatego cieszą nas już od kilku sezonów.
Autor: ZW

Gazeta Spółdzielni Mieszkaniowej 'DĄB'
Nr 17 (568) Rok XXIII  

 7 września 2017    ISSN 1233-4464

Nakład 14 488. egz.

Otrzymują członkowie SM "DĄB" w Szczecinie

tel./fax: 91 46-29-569
e - mail: panorama7@smdab.szczecin.pl

Napisz do nas e-mail